alt

Jak zklidnit podrážděný obličej po depilaci: Nejlepší tipy a triky

Jak zklidnit podrážděný obličej po depilaci: Nejlepší tipy a triky led, 20 2024

Proč je pokožka po depilaci podrážděná?

Vždyť to zná snad každý. Nedlouho po depilaci se na obličeji objeví začervenání, svědění nebo dokonce drobné vyrážky. Ale co vlastně způsobuje tyto reakce? Hlavním důvodem je, že depilace, ať už prováděná jakoukoli metodou, je pro pokožku invazivním zákrokem. Strháváním chloupků z kořínků dochází k jejímu podráždění. Navíc může dojít k porušení horní ochranné vrstvy pokožky, což pak usnadňuje pronikání bakterií a vznik zánětu. Přidat se může i reakce na depilační přípravky, které obsahují chemické látky dráždící pokožku.

Není tedy divu, že naše pleť po depilaci protestuje. Zvláště obličej, s jehož pletí zacházíme nejšetrněji, může být výrazně citlivý. Ale nezoufejte, je tu spousta způsobů, jak pokožku zklidnit a vyhnout se nepříjemným reakcím.

Okamžitá péče po depilaci

První kroky hned po depilaci jsou klíčové. Především je důležité pokožku okamžitě zklidnit a dezinfikovat. Můžete použít aloe vera gel, který je známý svými zklidňujícími a hojivými účinky. Naneste ho jemně na podrážděnou pokožku. Další možností je použití ledového obkladu, který zmírní otoky a začervenání. Nezapomeňte ale obklad obalit do látky, abyste předešli přílišnému vychladnutí pokožky. Dále je dobré aplikovat antiseptický roztok nebo sprej, aby se zabránilo infekcím. Rozhodně se vyhněte aplikaci těžkých krémů či olejů, které by mohly ucpávat póry a způsobovat další podráždění.

Přírodní recepty na zklidnění pokožky

Pro fanoušky domácí kosmetiky mám několik tipů, jak pomocí běžně dostupných ingrediencí zklidnit pokožku. Maska z čistého medu a jogurtu nejen že zklidní podrážděnou pokožku, ale dodá jí i potřebnou hydrataci. Smíchejte lžíci medu s dvěma lžícemi jogurtu a aplikujte na obličej na 10 minut, poté opláchněte. Dalším skvělým tipem je výluh z heřmánku, který díky svým protizánětlivým vlastnostem pomůže zbavit pokožku zarudnutí. Stačí namočit čistý hadřík do chladného heřmánkového výluhu a aplikovat na postižené oblasti.

Komerčně dostupné produkty pro zklidnění pokožky

Někdy se bez dobře zvoleného kosmetického přípravku neobejdeme. Na trhu existuje celá řada produktů speciálně formulovaných pro zklidnění pokožky po depilaci. Hledáte-li rychlou úlevu, volte produkty s obsahem panthenolu, bisabololu nebo alantoinu. Tyto ingredience jsou známé pro své schopnosti zklidnit podrážděnou pokožku a podpořit její regeneraci. Zvažte i investici do speciálních after shave balzámů pro ženy, které navíc často obsahují složky zabraňující vrostlým chloupkům. Při výběru vždy dávejte přednost produkty, které jsou dermatologicky testovány a vhodné pro citlivou pokožku.